Stäng
Din varukorg är tom.
Sök

Arctic Cat

Boggiehjul Arctic Cat

Bilden visar med pos.nr. var boggiehjulen sitter. I listan hittar du pos.nr. på alla boggiehjul. 

Levereras med bussning/lager. (Vissa hjul finns att få färgade)

 

3 Items in Bilder 4 Items in Bilder Lista
Knappa in art.nr i sökrutan för att hitta rätt produkt.
Modell År Info1 Info2 Info3 Art.nr
4-takt Touring 2002 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
4-takt Trail 2002 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
440 Sno Pro, R 2002-03 6205 2RS 2,3 2604-751 84-0475
440 Sno Pro, R 2002-03 6205 2RS 5 2604-117 84-0479
440 Sno Pro, R 2002-03 6205 2RS 6 2604-143 84-0470
440 Sno Pro, R 2004-06 6004 2RS 3,4 3604-047
440 Sno Pro, R 2004-06 6004 2RS 2,3 2604-740
440 Sno Pro, R 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-760
440 Z 1993-97 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
440 Z 1993-97 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
440 Z, Special, R 1998-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
440 Z, Special, R 1998-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
440 Z, Special, R 1998-01 6205 2RS 6 2604-143 84-0470
600 Snopro 2009 6004 2RS 5 2604-760
600 Snopro 2006 6004 2RS 2,3 3604-039
Bearcat (alla) 1995-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Bearcat (alla) 1995-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Bearcat (alla) 1995-06 6205 2RS 1,5 2604-117 84-0479
Bearcat 550, 570 2002-06 6205 2RS 2,3 0602-884 84-0475
Bearcat 550, 570 2002-06 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
Bearcat WT/Turbo 2005-07 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
Bearcat WT/Turbo 2005-07 6205 2RS 2,3 1604-693 84-0475
Bearcat Z1 XT 2009 6004 2RS 2 3604-047
CF 1000 EFI 2009 6205 2RS 3 1604-684 84-0475
CF 1000 EFI 2009 6004 2RS 7 3604-039
CF 1000 EFI 2009 6205 2RS 6 1604-690 84-0475
EXT 550, 580, EFI 1992-98 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
EXT 550, 580, EFI 1992-98 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Firecat F5 (alla) 2003-09 6004 2RS 2 3604-047
Firecat F7 (alla) 2003-09 6004 2RS 2 3604-047
Firecat F5 (alla) 2003-09 6004 2RS 3,4 2604-039
Firecat F7 (alla) 2003-08 6004 2RS 3,4 2604-039
Firecat F5 (alla) 2003-08 6004 2RS 1,5 2604-760
Firecat F7 (alla) 2003-08 6004 2RS 1,5 2604-760
Firecat F5 (alla) 2003-08 6205 2RS 6 2604-143 84-0470
Firecat F570 2008-09 6004 2RS 3604-039
Firecat F570 2008 6004 2RS 1,5 3604-060
Firecat F7 (alla) 2003-08 6205 2RS 6 2604-143 84-0470
Firecat F6 (alla) 2005-09 6004 2RS 3,4 3604-039
Firecat F6 (alla) 2005-09 6004 2RS 2 2604-047
Firecat F6 (alla) 2005-09 6004 2RS 1,5 2604-760
Firecat F6 (alla) 2005-09 6205 2RS 6 2604-143 84-0470
Firecat F8 EFI 2007-09 6004 2RS 3604-039
Firecat F8 EFI 2007-09 6004 2RS 1,5 3604-063
Firecat F1000 EFI 2007-09 6004 2RS 3604-039
Firecat F1000 EFI 2007-09 6004 2RS 1,5 3604-066
Jag (alla) 1981-86 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Jag (alla) 1981-86 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Jag (alla) 1991-99 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Jag (alla) 1991-99 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Jag (alla) 1979-81 6205 2RS 1,5 0114-223 84-0476
Jag (alla) 1987-90 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Jag Long Track 1981 6205 2RS 1,5 0114-210 84-0477
Jag Mountain Cat 1990-91 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
King Cat 900, EFI 2004-06 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Puma, Deluxe 1991-93 6205 2RS 4 2604-143 84-0470
Puma, Deluxe 1991-93 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Puma, Deluxe 1991-93 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
M5 EFI 2005-06 6205 2RS 3,6 1604-837 84-0475
M6 EFI 2005-06 6205 2RS 3,6 1604-837 84-0475
M7 EFI 2005-06 6205 2RS 3,6 1604-837 84-0475
M5, EFI 2005-09 6004 2RS 2 3604-047
M6, EFI 2007-09 6004 2RS 2,3 3604-047
M6 EFI 2007-09 6205 2RS 6 1604-690 84-0475
M7, EFI 2005-09 6004 2RS 2 3604-047
M8, EFI 2007-09 6004 2RS 2,3 3604-047
M8 EFI 2007-09 6205 2RS 6 1604-690 84-0475
M1000, EFI 2005-09 6004 2RS 2,3 3604-047
M1000 EFI 2005-09 6205 2RS 6 2604-699 84-0477
Mountain Cat 500 EFI 2001 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Mountain Cat 570 2002-04 6205 2RS 2,3 0602-884 84-0475
Mountain Cat 600 EFI 2001 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Mountain Cat 600 EFI 2002-04 6205 2RS 2,3 0602-884 84-0475
Mountain Cat 600 VEV 2001 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Mountain Cat 800 EFI 2002-04 6205 2RS 2,3 0602-884 84-0475
Mountain Cat 900 2002-04 6205 2RS 2,3 0602-884 84-0475
Pantera 550 2002-05 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Pantera 550 2002-05 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
Pantera 600 EFI 2002-05 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Pantera 600 EFI 2002-05 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
Pantera 1976-78 6205 2RS 2 0114-245 84-0481
Pantera 1976-78 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Pantera 1979-81,85 84-0165 6 0114-209 84-0471
Pantera 800 EFI 2002-04 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Pantera 800 EFI 2002-04 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
Sabercat 500 2004-06 6205 2RS 6 0604-004 84-0470
Sabercat 600 2004-06 6205 2RS 6 0604-004 84-0470
Sabercat 700 2004-06 6205 2RS 6 0604-004 84-0470
Super Jag 1987-89 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Super Jag 1987-89 6205 2RS 4,6 0604-004 84-0470
Super Jag 1987-89 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
T 500 Touring 2009 6004 2RS 2,3 3604-420
T 500 Touring 2009 6004 2RS 1,5 3604-060
T 570 2009 6004 2RS 1,5 3604-062
T 570 2008-09 6004 2RS 2,3 3604-047
T 660 Turbo, Touring,LE 2004-08 6004 2RS 1,5 2604-740
T 660 Turbo, Touring,LE 2004-08 6004 2RS 2,3 3604-047
T 660 Turbo, Touring,LE 2004-08 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
T 660 Trail Touring 2003 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
T 660 Trail Touring 2003 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
T 660 Turbo ST, LE 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-740
T 660 Turbo ST, LE 2004-06 6004 2RS 2,3 3604-047
T 660 Turbo ST, LE 2004-06 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Thundercat 1000 1997-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Thundercat M.C 1993-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Trail Cat 3000, 4000 1980-81 6205 2RS 1,5 0114-223 84-0476
Trail Cat 340 1979 6205 2RS 1,5 0114-223 84-0476
TZ1 Park, Touring 2009 6004 2RS 2,3 3604-420
TZ1 Park, Touring 2009 6004 2RS 1,5 3604-060
Z1 EFI 2009-10 6004 2RS 2,3 3604-047
Z1 EFI 2009-10 6004 2RS 1,5 3604-066
Wildcat 650 1988 6205 2RS 4,6 0604-004 84-0470
Wildcat 650 1988-96 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Wildcat 700 1988-96 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Wildcat 650 1988-96 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Wildcat 700 1988-96 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Z 370, ES 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-684 84-0475
Z 370, ES 2002-03 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
Z 370, LX 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-740
Z 370, LX 2004-06 6004 2RS 2,3 3604-047
Z 370, LX 2004-06 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Z 440, ES 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-684 84-0475
Z 440, ES 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
Z 440, LX 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-740
Z 440, LX 2004-06 6004 2RS 2,3 3604-047
Z 440, LX 2004-06 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Z 570, ESR 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-684 84-0475
Z 570, ESR 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
Z 570, LX 2004-07 6004 2RS 1,5 2604-740
Z 570, LX 2004-06 6004 2RS 2,3 3604-047
Z 570, LX 2004-06 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Z 370,EFI 1998-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Z 440, EFI 1998-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Z 500, EFI 1998-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Z 600, EFI 1998-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Z 370, EFI 1998-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZRT 600, 800 1995-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
CFR 1000 EFI 2009 6004 2RS 3,7 3604-039
CFR 1000 EFI 2009 6205 2RS 6 0604-051 84-0477
CF5 EFI 2009 6205 2RS 3,6 1604-684 84-0475
CF5 EFI 2009 6004 2RS 7 3604-039
CF6 EFI 2009 6205 2RS 3,6 1604-690 84-0475
CF6 EFI 2009 6004 2RS 7 3604-039
CFR8 EFI 2009 6004 2RS 3,7 3604-039
CFR8 EFI 2009 6205 2RS 6 0604-051 84-0477
Cheetah 1972-78 6205 2RS 1,5 0104-298 84-0479
Cheetah 1986-89 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Cheetah Touring 340 1994 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Cheetah Touring 1986-94 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Cheetah Touring 1987-91 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Cougar 1985-88 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Cougar 1989-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Cougar 1989-98 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Crossfire C6, Sno Pro 2006-07 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Crossfire C6, Sno Pro 2006-07 6004 2RS 2 3604-047
Crossfire C7, Sno Pro 2006-07 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Crossfire C7, Sno Pro 2006-07 6004 2RS 2 3604-047
Crossfire C1000 EFI 2007-08 6205 2RS 1,5 3604-018 84-0477
Crossfire C1000 EFI 2007-08 6004 2RS 3604-08
El Tigre 1978-80 6205 2RS 1,5 0114-223 84-0476
El Tigre 1978-81 6205 2RS 2,3 0114-240 84-0475
El Tigre 1979-81 84-0165 6 0114-209 84-0471
El Tigre 1985-89 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
El Tigre EXT 1989-90 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
El Tigre EXT 1989-90 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
EXT 550, 580, EFI 1990-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
EXT 550, 580, EFI 1990-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Panther 1976-86 6205 2RS 1,5 0114-210 84-0477
Panther 1987-89 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Panther 1990-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Panther 1990-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Powder EXT, Special 1995-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Powder Special, EFI 1996-00 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Prowler 1990-95 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Prowler 1990-95 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Puma, Deluxe 1994-97 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Puma, Deluxe 1994-97 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Sabercat 500 2004-06 6004 2RS 3,4 3604-047
Sabercat 600 2004-06 6004 2RS 3,4 3604-047
Sabercat 700 2004-06 6004 2RS 3,4 3604-047
Sabercat 500 2004-06 6004 2RS 2,3 2604-740
Sabercat 600 2004-06 6004 2RS 2,3 2604-740
Sabercat 700 2004-06 6004 2RS 2,3 2604-740
Sabercat 500 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-760
Sabercat 600 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-760
Sabercat 700 2004-06 6004 2RS 1,5 2604-760
Z 440, EFI 1998-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Z 500, EFI 1998-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Z 600, EFI 1998-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZL 550 Carb. EFI 2000-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZL 550 Carb. EFI 2000-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZL 550 Carb. EFI 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Pantera 1980-81,85 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Pantera 1980-81,85 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Pantera 1986-89 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
Pantera 1990-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
Pantera 1990-01 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
Panther 370 2002-04 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Panther 370 2002-04 6004 2RS 2,3 2604-740
Panther 370 2005-08 6004 2RS 2,3 3604-047
Panther 370 2005-08 6004 2RS 1,5 2604-740
Panther 370 2005-08 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Panther 570 2002-04 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
Panther 570 2002-04 6205 2RS 1,5 1904-694 84-0477
Panther 570 2005-07 6004 2RS 1,5 2604-740
Panther 570 2005-06 6004 2RS 2,3 3604-047
Panther 570 2005-06 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Panther 660 4 takt 2006-08 6004 2RS 1,5 2604-740
Panther 660 4 takt 2006-08 6004 2RS 2,3 3604-047
Panther 660 4 takt 2006-08 6205 2RS 4,6 1604-693 84-0475
Panther 1976-86 84-0165 6 0114-209 84-0471
Panther 1976-86 6205 2RS 2,3 0114-240 84-0475
ZL 550 Carb. EFI 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZL 600, 800 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZL 600, 800 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZL 600, 800 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZL 600, 800 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZL 700 Carb. 2000 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZL 700 Carb. 2000 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZL 800, ESR 2001 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZL 800, ESR 2001 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZR 440, 700 1994-95 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZR 440, 700 1994-95 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZR 440, 700 1994-95 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZR 440, 700 1994-95 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZR 500 1998-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZR 500, 600 Carb. EFI, XC 2002 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZR 500, 600 Carb. EFI, XC 2002 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZR 500, 600 Carb. EFI, XC 2002 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZR 500, 600 Carb. EFI, XC 2002 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZR 500, 600, EFI 1999-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZR 500, 600, EFI 1999-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZR 580 1995-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477
ZR 600 1998-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZR 600 EFI 1998-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZR 600 VEV 2001 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZR 800 2001 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZR 800, EFI, SP, XC 2002-03 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZR 800, EFI, SP, XC 2002-03 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZR 900 EFI, Sno Pro 2003-06 6205 2RS 1,5 1604-685 84-0477
ZR 900 EFI, Sno Pro 2003-06 6004 2RS 2,3 3604-047
ZR 900 EFI, Sno Pro 2003-06 6205 2RS 4 1604-459 84-0475
ZRT 600 2002 6205 2RS 2,3 1604-690 84-0475
ZRT 600 2002 6205 2RS 1,5 1604-694 84-0477
ZRT 600, 800 1998-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZRT 600, 800 1998-01 6205 2RS 4 0604-004 84-0470
ZRT 600, 800 1995-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZRT 600, 800 1995-01 6205 2RS 2,3 0604-240 84-0475
ZRT 600, 800 1995-98 6205 2RS 1,5 0604-238 84-0477

Boggiehjul Arctic Cat 143mm

Ytterdiameter 143mm, innerdiameter 16mm
349,00 kr

Boggiehjulkit Arctic Cat

Sats om 2st hjul inkl. fästen och bultar.
875,00 kr

Boggiehjul Arctic Cat 143mm

Ytterdiameter 143mm, innerdiameter 20mm. Kullager 6004 ingår
349,00 kr

Boggiehjul Arctic Cat 8"

Vändhjul 2012-
821,00 kr

Boggiehjul Arctic, Ski-doo, Polaris

Ytterdiameter 143mm, innerdiameter 16mm
349,00 kr

Filter:

Rensa alla
Close
Min: 349,00 kr Max: 875,00 kr
kr349 kr875
Kategorier
Varumärken